Prowadzi Adam Bielewicz
*unikalne miejsce w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego
*sesje jogi dla początkujących i zaawansowanych
*ćwiczenia na 120 metrowej sali z kominkiem i lustrami
*komfortowe pokoje z łazienkami
*wyżywienie wegetariańskie
* możliwość korzystania z Etnowellness – zabiegi i masaże
* zabawa sylwestrowa – rozrywkowe lata 80-te
* wycieczka na Czantorię Małą
* wieczorne warsztaty tańca
* w pobliżu wyciągi narciarskie
* kulig i przekąska w góralskiej bacówce
* doskonały dojazd z całej Polski
Miejsce
Etno Chata Topolej www.topolej.pl to unikalne miejsce w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego – Równicy, Czantorii oraz Góry Tuł. Topolej to miejsce stworzone z myślą o ludziach ceniących odpoczynek. Bliskość natury, piękny widok na góry, to wymarzone miejsce na medytacje i zajęcia jogi. “Winnica Widokowa” z panoramą na góry Beskidu Śląskiego zaprasza do kącika orientalnego na spotkanie z książką lub do wieczornego wspólnego spędzania czasu. Dla pragnących dodatkowego ukojenia ciała przygotowano Etnowellness – gabinet masażu i innych zabiegów oraz sauna.
Serdeczność ludzi, bliskość natury, głębokie tradycje zakorzenione wśród ludzi, przekazywane z dziada pradziada sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowo gościnne, otwarte na ludzi różnych kultur, tradycji i zainteresowań. Topolej to magiczne miejsce spajające kultury świata, muzykę, tańce, rodzinne spotkania, wypoczynek z dziećmi oraz obcowanie z przyrodą.
Dla miłośników narciarstwa wyciągi: w Ustroniu (Poniwiec 5 km, Czantoria 7km) lub w Wiśle (15km).
Etno Chata Topolej zapewnia komfortowe, przestronne pokoje z łazienkami. Każdy pokój zaprojektowany z myślą o różnej kulturze świata, jest więc np. pokój buddyjski, prowansalski. Do tego łazienki równie bajeczne jak pokoje.
Będziemy ćwiczyć w 120 metrowej sali na parterze, z widokiem na góry i z wyjściem na taras oraz ogród. Sala posiada ścianę z lustrami oraz kominek. Na pierwszym piętrze mieści się “Winnica Widokowa” – miejsce przy tarasie, z którego panorama rozpościera się na okoliczne góry.
Zajęcia jogi prowadzi Adam Bielewicz
Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara, instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji kinezypsychoprofilaktyka. Praktykuje jogę od 32 lat, od 28 uczy. Rozpoczynał ćwicząc i ucząc u Sławomira Bubicza, 24 lata temu założył Joga Centrum Warszawa – jedną z najstarszych i najpopularniejszych szkół jogi w Polsce w której uczyło się wielu obecnych nauczycieli jogi. 3 razy przebywał w Indiach w Instytucie BKS Iyengara w Punie, gdzie uczył się u Geety i Prashanta Iyengar oraz R. Shah. Uczestniczył w warsztatach wielu wspaniałych nauczycieli: Faeqa Birii we Francji, Louis Steinberg i Marian Garfinkel z USA, Gabrielli Giubilaro z Włoch, Rity Keller i Michaela Forbesa z Niemiec oraz najlepszych polskich nauczycieli.
Już w liceum zainteresowała mnie filozofia wschodu, a szczególnie filozofia jogi. Praktykę jogi rozpocząłem od rocznego kursu wg Sivanandy. Jednak dopiero w metodzie Iyengara znalazłem tak ważną dla mnie, jako umysłu ścisłego klarowność. W jodze Iyengara cenię jej wszechstronność i jednocześnie różnorodność praktyki. Ćwiczenia dynamiczne dają energię, podejście techniczne zwiększa świadomość, budowanie różnych sekwencji pokazuje powiązania między pozycjami i poszczególnymi ruchami w asanach, dłuższe czasy uczą cierpliwości i dojrzałości, oddech wprowadza w pracę wewnętrzną, a relaks rozwija spokój i wewnętrzną przestrzeń. Jogasutry Patandżalego do których Iyengar odwołuje się w swojej praktyce łączą sferę praktyki na macie z filozofią jogi. Te wszystkie aspekty staram się rozwijać ucząc się u wielu różnych nauczycieli oraz w praktyce własnej i w swoim uczeniu.
W programie
– dwie tematyczne sesje jogi dziennie, zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych. Każde zajęcia poświęcone będą konkretnej grupie pozycji, pracy nad przygotowaniem ciała, pogłębieniem naszych możliwości i świadomości ruchu i dopełniającemu zakończeniu. Poranne zajęcia jogi poświęcone będą praktyce pobudzającej, rozgrzewającej, dającej wewnętrzne ciepło. Popołudniowe zajęcia łagodniejsze, rozmiękczające, rozluźniające wraz z sesją ćwiczeń oddechowych i medytacją pozwolą nam zregenerować się i wyciszyć.
– Zabawa Sylwestrowa. Wieczór sylwestrowy spędzimy co roku w innym klimacie. Motyw tegorocznej zabawy to rozrywkowe lata 80-te. I jak co roku wyśmienita zabawa do rana, pokaz fajerwerków, lampka szampana, wyborne menu sylwestrowe!
– Wieczorne warsztaty taneczne przygotowujące do sylwestrowej zabawy. Połączenie relaksu, integracji i aktywności fizycznej, taniec pełen swobody i radości dostępny dla wszystkich niezależnie od wieku i kondycji fizycznej, także dla tych, którzy myślą, że nie potrafią tańczyć.
– Możliwość korzystania z zabiegów i masaży: masaż ayurwedyjski, klasyczny, orientalny, zabiegi na ciało i twarz. Zapisz się wcześniej 665 668 228
– Wycieczka na Czantorię Małą, kulig i przekąska w góralskiej bacówce
Rozkład zajęć
Środa 27.12
19.00 – 20.00 Joga
20.20 Kolacja
21.00 Spotkanie otwierające, sklepik jogiczny, rozliczenie obozu
Czwartek 28.12 – poniedziałek 1.01
8.00 – 8.20 Herbata i owoc
8.20 – 10.40 Joga
(8.20 – 9.50 Joga początkujący)
11.00 Obiad
po obiedzie czas wolny, wycieczka na Czantorię Małą, Kulig
16.20 – 18.20 Joga
18.20 – 18.50 Relaks, ćwiczenia oddechowe, medytacja
19.10 Kolacja
20.00 Warsztaty taneczne
Kończymy w poniedziałek obiadem
Koszt od osoby
Pokoje 2, 3 osobowe – 2300 zł
Osoby towarzyszące (nie biorące udziału w zajęciach): koszt mniejszy o 150zł.
Dzieci 3-10 lat – 950 zł
Dzieci do 3 lat – pobyt gratis (jeśli dziecko śpi na łóżku z rodzicami) lub 600 zł w przypadku zajmowania osobnego łóżka
Możliwość dodatkowych śniadań za opłatą (dzieci do lat 10 – 17 zł, powyżej 10 lat – 25 zł).
Zwierzaki 50 zł/doba
Prosimy o przywiezienie mat do ćwiczeń. Pozostały sprzęt będzie na sali.