Top

24.02 Joga funkcjonalna dla ludzi aktywnych i sportowców. Warsztaty z Radkiem Rychlikiem. 24 lutego, Świętokrzyska

24.02 Joga funkcjonalna dla ludzi aktywnych i sportowców. Warsztaty z Radkiem Rychlikiem. 24 lutego, Świętokrzyska

Jesteś aktywny fizycznie? Lubisz sport, taniec, ruch? Może chciałbyś wzorem światowej klasy sportowców włączyć do swojego harmonogramu jogę? Ten program jest właśnie dla ciebie.

Nie wszystkie sesje jogi są równie dobre dla sportowców. Wiele zajęć polega na maksymalizacji pasywnych zakresów ruchu. Nie każdemu jest to potrzebne. Natomiast każdy może skorzystać z jogi rozumianej jako takie podejście do treningu, które nas harmonizuje i uzdrawia, rozwija na wielu poziomach, także mentalnym.

Joga może wspomóc regenerację po wysiłku, może uzupełniać elementy, których w różnych sportach brakuje, może wzmacniać ciało w taki sposób, że inne aktywności będziesz wykonywać lepiej. Może też zwiększyć twoją koncentrację i odporność na stres. Skupienie na takich celach, korzyściach, które zostają z tobą jak zejdziesz z maty do jogi, a nie na „wyczynie” gdy jesteś na tej macie, to właśnie funkcjonalne podejście do jogi.

Na warsztatach:

wzmocnisz core (centrum ciała) i mięśnie stabilizujące
poprawisz funkcjonowanie kręgosłupa
zwiększysz mobility, czyli aktywne zakresy ruchu
wytworzysz zdrowsze wzorce ruchowe
dowiesz się jak za pomocą oddechu rozluźniać się, przyspieszać regenerację, stabilizować kręgosłup i utrzymywać spokój umysłu nawet przy dużym wysiłku

Będziemy korzystać z ćwiczeń wywodzących się z różnych odmian jogi, ćwiczeń Pilates, treningu funkcjonalnego czy kalisteniki. Stawiamy na efektywność i bezpieczeństwo. W przypadku gorszej formy czy konkretnych wskazań zdrowotnych, można niektóre elementy zmodyfikować, zrobić łatwiejszą wersję czy też pominąć. Ćwiczymy z szacunkiem do swojego ciała, respektując jego możliwości i potrzeby, dajemy mu optymalne bodźce rozwojowe.

Aby wziąć udział w warsztatach nie jest wymagane doświadczenie w jodze czy też wysoka elastyczność ciała, ale na pewno będzie ci łatwiej, jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie.

Prowadzący: Radek Rychlik – ponad 20 lat temu wprowadzał do Polski dynamiczne odmiany jogi – Ashtangę i vinyasę. Później zajął się eksploracją terapeutycznej strony jogi, ćwiczeniami funkcjonalnymi i Pilatesem. Obecnie uczy w unikalnym, autorskim stylu. Ćwiczenia z różnych tradycji łączy ze sobą bazując na wiedzy uzyskanej na studiach (ma 2 tytuły magistra: wychowanie fizyczne i neurokognitywistyka), szkoleniach i długim doświadczeniu. Wraz z naukowcami z warszawskiego AWF-u prowadził kilka projektów badawczych (fizjologia, biomechanika, psychofizjologia) na temat ćwiczeń jogi, zakończonych publikacjami w prasie naukowej polskiej i zagranicznej. Pracował jako dziennikarz popularnonaukowy („Yoga & Ayurveda”, „Trainer”, „Angora”, „Magazyn Joga”) a także wykładał na kursach nauczycielskich jogi. Lubi dzielić się wiedzą, ale w sposób przystępny dla laików. Na zajęciach Radek potrafi pogodzić efektywność z luzem, intensywność z wyrozumiałością i akceptacją, dbałość o bezpieczeństwo z dystansem i humorem.

czas: sobota, 24 lutego, 12:30-16:00

miejsce: Joga Centrum Warszawa, ul. Świętokrzyska 31/33a, 2 piętro
wejście między Costa Coffee a Żabką

cena: 200 zł do 9.02, po tym terminie 230 zł

aby się zapisać: na stronie https://jogacentrum.systemate.pl/offer wpłać zadatek 30 zł wykupując karnet “Joga funkcjonalna dla ludzi aktywnych i sportowców” lub wykonaj przelew 30 zł na konto Joga Centrum 11 1140 2004 0000 3002 3466 4893 w tytule wpisując “24.02” oraz swój nr telefonu. Pozostała kwota płatna gotówką przed warsztatem

Adam Bielewicz