Top

Marek Migała

Marek Migała

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara.

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara.
Specjalista rehabilitacji z kilkunastoletnim doświadczeniem terapeutycznym (w 1993 rozpoczął pracę jako medyk).
Jogę ćwiczy od 1991 (30 lat), od 1997 (24 lata) uczy.
Prowadzi m.in. zajęcia zdrowie kręgosłupa oraz joga po 50-tce.

Pierwsze kroki w świecie jogi stawiał w Tarnowie pod okiem Krzysztofa Giemzy. To on obudził w nim pasję do ćwiczenia, otworzył serce i umysł na mądrość płynącą z systematycznej praktyki jogi.

Następnie w Krakowie spotkał Konrada Kocota, jednego z najwybitniejszych polskich nauczycieli. Konrad przekazał mu solidną praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat wykonywania asan i praktyki pranayamy. Wiedza przekazana przez Konrada stała się na tyle inspirująca, że postanowił spróbować swoich sił jako nauczyciel.
Dziś jest dyplomowanym nauczycielem Jogi Iyengara ze stopniem Intermediate Junior 3, a także:

Specjalistą rehabilitacji z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym. Absolwentem Krakowskiej Szkoły Masażu. Wieloletnim masażystą i terapeutą manualnym specjalizującym się w pracy ze schorzeniami kręgosłupa. Aktualnie pracującym we własnym gabinecie w Warszawie, opiekującym się m.in. tancerzami, sportowcami a w szczególności ludźmi ćwiczącymi jogę.

Od 2013 roku jest zaangażowany w terapię opartą na pracy z systemami powięziowymi (szkolenia m.in. u twórców Anatomy Trains – Thomas’a Mayers’a i James’a Earls’a).
W 2015 roku uzyskał tytuł Structural Bodyworker.
Swoją pracę wzbogacił o współczesną wiedzę na temat diagnostyki i leczenia wad postawy, kształcąc się m.in. u dr Roberta Schleipa, a także rozwinął swoje kompetencje zawodowe kształcąc się w zakresie technik osteopatycznych u Daryla Herberta. Nadal planuje rozwijać swoją wiedzę o nowe metody ruchowe, m.in. Applied Functional Science.